3 kroky, jak efektivně využít znalosti energie dní

Víte, kde se v dnešní době vyplatí opravdu „šetřit“? U sebe. A to tak, že začnete hospodařit s tím nejcennějším co máte. A to je vaše energie. Dobrá zpráva je, že se to dá naučit.

Dovolte mi, abych vás provedla jednou malou částí z čínské kosmologie, která se právě tímto tématem zabývá. Základním stavebním kamenem pro práci s energii je tzv. Teorie pěti prvků

Ta je základem např. pro Feng shui, Tradiční čínskou medicínu, Čchi Kung, Astrologii, Výživu podle TCM. My ovšem Teorii pěti prvků využijeme k plánování.

Jako podklad nám poslouží tabulka Energie dní podle 28 zvířat pro konkrétní měsíc.

Mnozí z vás již studovali naše kurzy Feng shui nebo kurzy Výpočet Astrotypu, vy Teorii pěti prvků znáte. Naučili jste se, jak ji využívat např. v interiéru nebo v péči o zdraví, ale její potenciál je ještě mnohem širší. Pojďme si představit jedno z dalších využití a tím je práce s energiemi dní.

Kdo se zatím se základním kamenem čínské filozofie nesetkal, doporučujeme přečíst si náš článek Teorie 5 prvků.

Tentokrát se zaměříme na to, jak začít plánovat efektivně své aktivity, tak, abyste se nevyčerpávali. Velmi zjednodušeně, nebudete dělat činnosti a aktivity, které půjdou proti energiím daného dne. Naopak, cílem je využít energie ve váš vlastní prospěch. Rozvrhnete si své důležité činnosti, tak, aby to pro vás mělo co největší přínos.

Výhodou je, že začnete systematicky hospodařit s vaší “vlastní” energií. Nebudete jí “mrhat”, ale naopak smysluplně s ní hospodařit. Je to nejcennější věc, kterou máte. Jakmile se sladíte s přírodními zákony, budete ve vašem životě vnímat harmonii a rovnováhu. A to je výsledkem správného zacházení s energií.

První krok střednědobé plánování

Rozdělíme si aktivity a činností podle Teorie 5 prvků: Dřevo, Oheň, Země, Kov, Voda. Důležité (a to chce trochu praxe) je aktivity přiřazovat ke správnému prvku a podle toho pak začít smysluplně plánovat.

Příklad z praxe. V období Dřeva firma plánuje, vymýšlí nové výrobky, v období Ohně prezentuje a obchoduje, v období Země realizuje zakázky, v období Kovu účtuje a fakturuje, v období Vody analyzuje, jak se výrobku dařilo (pokračuje nebo končí).

Příklady aktivit rozdělených podle prvků

  • Dny Dřeva (v tabulce zelená barva) jsou dny vhodné pro zviditelnění, rozpínání, hravost a lidskost. Patří sem vše nové, nové nápady, inovace, nové začátky. Zatím není potřeba se zabývat detaily, jde o vize.
  • Dny Ohně (v tabulce červená barva) jsou dny plnosti, štěstí, smíchu, nadšení a spravedlnosti. Dny vhodné k realizaci plánů, k prezentaci našich záměrů. Dny společenské a plné radosti.
  • Dny Země (v tabulce žlutá barva) jsou dny vhodné k usebrání. Dny návratu do středu, reality, empatie, upřímnosti. Nejsou vhodné k novým začátkům. Máme nechat energie předchozího prvku dojít a připravit si půdu, pro přechod do prvku dalšího.
  • Dny Kovu (v tabulce fialová barva) jsou časem spojeným s pravidly, pevností, precizností, obřadností, slušností a formálností. Vhodné k dokončování aktivit, období sklizně a hmotného výsledku.
  • Dny Vody (v tabulce modrá barva) jsou časem plynutí, uschování, hloubky, moudrosti a opatrnosti. Je čas vše analyzovat, uspořádat si informace. Nic, co je povrchní sem nepatří.

Druhý krok krátkodobé plánování

Vyberte z tabulky viz. níže tu správnou energií. Tu vyhledáte podle konkrétního chování jednoho z 28 zvířat.

Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat. Je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout.

Důležitý je záměr!

Pro práci s konkrétními dny, je zásadní, jaký konkrétní záměr máme. Jdete podepsat smlouvu, klidně zvolte “ponurý” den Havrana. Dohlédne na to, že nic, co by bylo ve váš neprospěch, nepřehlédnete. Budete se stěhovat, ideální je den Králíka, je to energie nejvíce zaměřená na domov. Rádi malujete, zvolte den Ovce, namalujete “nádherný „obraz, Ovce má mimořádný cit pro krásno. Máte přednášku, zvolte den Koně, miluje publikum.

A takto se snažte v e-booku energie dní, najít ten nejvhodnější den (podle chování zvířete) právě k vašemu konkrétnímu záměru.

Třetí krok slaďte se s energií dne, aniž máte konkrétní záměr

Každý den nepotřebujeme něco zásadního plánovat. Jenom se chceme zorientovat jaké energie konkrétní den přináší. Potom nám stačí jenom se ráno podívat jaké energie nás dnes čekají a podle toho se naladit. K tomu vám postačí informace, zda se jedná o den s energii např. Buvola. Vy už budete podle popisu vědět, jaký den můžete očekávat.

Největším přínosem znalosti tabulky energií je vaše efektivní plánování a hospodaření s časem.

E-book 28 zvířat podle Teorie pěti prvků

Chcete vědět co vám přináší energie jednotlivých zvířat? Stáhněte si e-book 28 zvířat a začněte efektivně plánovat své aktivity. E-book si můžete stáhnout do mobilních telefonů nebo vytisknout a tím máte přehled o energiích každého dne.

Tabulka energie dní říjen 2022

Připravila jsem pro vás tabulku denních energií pro měsíc říjen. Můžete si podle mého návodu ve třech krocích naplánovat věci tak, abyste šli s proudem. A pokud se vám někdy povede jít proti (jako každému z nás nespočetněkrát) bude to pro vás ta nejlepší zkušenost. A naopak, vypozorujte si dny, kdy se vám daří a podle toho se pak chovejte.

Kalendář energií 2023

Pro ty, kteří by rádi pracovali s energiemi dní po celý rok jsem připravila Kalendář energií 2023, včetně teoretické části a video návodu, jak si najít své unikátní období v roce a jak s kalendářem efektivně pracovat. A abyste mohli s kalendářem začít pracovat ihned, tak jsem jako bonus přidala i zbytek roku 2022 🙂