Vztahový korelát

Pochopte, co je pro váš vztah důležité

Vztahový korelát - Vztahy podle Feng Shui

Vztahový korelát je metoda, která vychází z čínské kosmologie stejně jako metoda Feng Shui, Tradiční čínská medicína, Shiatsu… Všechny tyto metody, včetně Vztahového korelátu, vychází ze stejného základu, a to z „Teorie pěti prvků“ a třech zákonů, které mezi těmito prvky působí.

Prvky mohou být mezi sebou v harmonii, nebo naopak v disharmonii. A přesně takto se cítíme ve vztazích s ostatními lidmi. S některými si rozumíme, tj. jsme s nimi v harmonii, a s Jinými si naopak nerozumíme. Vztah je v tomto případě napjatý, a tím pádem disharmonický a my nevíme proč.

Co je vztahový korelát

Každý člověk má v sobě určité energie, které mu byly „dány“ při narození (jsou to tzv. přirozené energie). Tyto energie jsou neměnné a dotyčný s nimi disponuje po celý život. Některé energie se u člověka objevují ve zvýšené míře, některé se objevují méně, a některé se neobjevují vůbec.

Když vedle sebe postavíme dva „shluky“ lidských energií (tzn. dvě osoby), začnou na sebe v určité vzdálenosti vzájemně působit. Je-li působení energií v souladu s Teorií pěti prvků, tito jedinci se vedle sebe cítí příjemně, aniž by znali důvod. V opačném případě, mají-li tito dva jedinci energie, které se navzájem ovládají (zákon ovládání), cítí se být ohroženi, a podle síly této energie se mohou cítit až v nebezpečí, aniž by též znali důvod.

Když to přeložíme do každodenní mluvy – je to právě ten důvod, proč se nám zdá někdo sympatický a někdo nesympatický.

Korelát navazuje na Astrotyp

Abychom mohli zpracovat Vztahový korelát potřebujeme znát energie jednotlivce tzv. Astrotyp. Z typologie osobnosti, Astrotypu, se dozvíte odpovědi na 3 základní otázky:

  • Jak přistupujete k řešení životních situací? Jste aktivní, či pasivní typ člověka. Rozhodujete se na základě intuice a spontánnosti, nebo nad vším více přemýšlíte a rozhodnete se až po zralé úvaze? Odpověď na to, zda jste Jin nebo Jang.
  • Prozkoumáváte vše do hloubky věci? Máte rád/a spíše detaily, řád a pravidla? Jste rodilý vůdce, který bude světlem pro své okolí? Milujete nové věci, nové začátky a prosazujete si vždy své? Nebo jste člověk klidný až usedlý, hrající na jistotu a s mimořádnou péčí o své okolí? Odpověď je ve skladbě vašich energií, které vládly v den, rok, sezónu, měsíc a hodinu vašeho narození.
  • Jaké je vaše přirozené chování, charakter a co vás nejvíce motivuje? Odpověď je ve skladbě zvířat, která máte v Astrotypu.

Princip spokojeného vztahu začíná v poznání sama sebe.

“Nehledáme partnera pro sebe, ale pro naši životní cestu.“

Toto je veliké moudro, jehož váhu si mnozí z nás neuvědomují. To, co je pro nás nejdůležitější, je znát nejdříve své poslání (povolání) nebo chcete-li smysl svého života. Teprve když toto poznáme a víme, kam máme směřovat, tak na základě tohoto uvědomění bychom si teprve měli najít partnera. Pak je zcela přirozené, že nás na naší cestě bude provázet a podporovat.

Nejvíce nedorozumění ve vztazích vzniká právě proto, že neznáme svou životní cestu a obviňujeme svého partnera, že nenaplnil naše sny a naše očekávání. 

Takže pro ty z vás, kteří chtějí prioritně začínat rozborem vztahu nemám dobrou zprávu. Musíte se vrátit o krok zpět a začít u sebe.

Bez znalosti sama sebe totiž většinou nejste schopni prožít kvalitní vztah. Ale jak jsme již zmiňovali, tyto odpovědi dostanete v typologii vaší osobnosti, tedy Astrotypu.

Co vztahový korelát odpoví a v čem pomůže

Pokud porovnáme vzájemné působení energií mezi dvěma osobami (tedy pokud porovnáme dva Astrotypy) vytvoříme tzv. „Vztahový Korelát“. Vztahový korelát nám ukáže, jak na sebe dva lidé budou působit, jak se budou navzájem ovlivňovat, jak na sebe budou reagovat atd.

Umožní nám také poznat, na jaké úrovni se lidé mohou vzájemně vyčerpávat, či naopak posilovat. Ukáže nám, kde mohou hrozit konflikty, a jak je jim možné předejít.

Konkrétní příklad vztahového korelátu

Kdo je ve vztahu energeticky silnější?

  • První, co lze z Vašeho Korelátu vyčíst, je skutečnost, že Eliška je energeticky silnější;
  • Z hlediska přirozené tradice a přirozené hierarchie, kdy muž by měl být alespoň o něco málo energeticky silnější než žena, je váš vztah nastaven lehce obráceně. Tato skutečnost by mohla vyvěrat na povrch ve slabých vztahových chvílích a často před okolím;
  • Ten, který je v Korelátu energeticky silnější, tak určuje, jak se bude vztah vyvíjet. Dá se říci, že bude rodinu řídit a určovat její priority.

Je také důležité si uvědomit, že vzájemné energie se ve vztahu projevují tím více, čím déle a intenzivněji jsou oba zúčastnění spolu. Působení energií také probíhá většinou na podvědomé úrovni…

Vztahy můžeme všeobecně harmonizovat takto

  • Činnost – Provozovat společné aktivity, jezdit společně na kole, spolu lyžovat, či provozovat jakékoli další společné koníčky.
  • Prostor – Prostor musí odpovídat Vašim energiím. Jelikož vládne ve Vaší rodině převaha energie Kov (hodně fialové) budeme energie harmonizovat, doplníme energie Dřeva.
  • Člověk – Eliška je energeticky silnější, a proto tomu slabšímu z partnerů, Vaškovi, upravíme např. ložnici tak, aby byl více chráněný, dále ho můžeme podpořit barvami, tvary nábytku, doplňky a materiály. Ideálně bude mít Vašek vlastní pracovnu a ta bude upravena tak, aby ho maximálně podporovala. V pracovně totiž nemusíme brát ohled na další členy rodiny.

Co se díky znalosti metody Vztahový korelát změní ve vašem životě?

N
Znalost svých energií přinese pochopení a úlevu nejdříve vám.
N

Znalost partnerových energií přinese harmonii a pochopení do vašeho vztahu.

N

Znalost, kdo je ve vztahu energeticky silnější, je zásadní pro toho silného, ten musí ubrat a vědomě dát prostor tomu druhému.

N

Znalost konfliktních energií vám umožní eliminovat problémy např. změnami a úpravami v interiéru.

N

Znalost energií, které se týkají fyzické síly, jsou důležité hlavně při nemoci.

N

Znalost energií na sexuální úrovni je odpovědí na šťastné manželství.

N

Chápete, zda se podporujete, anebo je váš vztah o osobním růstu a kultivování Vašeho potenciálu.

Časté dotazy ke vztahovým korelátům (FAQ)

Vypočetla jste nám korelát. Jsem ve vztahu ta silnější, jak se tedy mám chovat?

Jednoznačná odpověď, musíte ubrat vy. Váš partner nemá moc manévrovacího prostoru. Proto je velmi důležité, abyste měli rozděleny kompetence a nezasahovali si do nich. Když se takový vztah správně uchopí a vy budete vědět, že jste tady proto, aby váš partner osobnostně vyrostl, tak se dá říci, že naplníte jakýsi vyšší cíl. O takovém vztahu se říká, že se partneři kultivují a nikdy v něm není nuda.

Když se ale budete snažit partnera ovládat a bohužel vy vždy tyto tendence mít budete, partner půjde buď do boje nebo uteče. Ale vždy je nejdůležitější pochopit, analyzovat, odosobnit se. Hodně by vám mělo pomoci upravit interiér tak, aby se v něm primárně partner cítil dobře. Máte možnost barvy, tvary, materiály. Roli bude hrát na jakém řádku je vaše dominance. Např. když jste silnější na 4. řádku, který mluví o vašich fyzických silách, tak je nutné se tomu přizpůsobit. Nejčastěji je to v době nemoci, kdy bych vám jednoznačně doporučila po tuto dobu spát v jiné ložnici. Bohužel nevědomě dochází až k jakési „krádeži“ energie, na obhajobu je to podvědomé. Ale každý vztah má nějaký smysl a v každém vztahu se dají najít způsoby, jak energie harmonizovat, v tom je Feng shui naprosto unikátní.

Jsem s manželem již dlouho, mám ho ráda, ale je to tak trochu „nuda“.

Takový vztah má také souvislost s přírodními zákony, především s Teorií pěti prvků a jejích zákonů. Váš vztah je založen na zákoně tzv. rození, který spočívá v harmonických energiích, kdy prvky navazují na sebe v harmonickém cyklu. V takovém vztahu cítíte absolutní podporu, takovou, jakou cítí děti od svých rodičů. Je to bezpečí, klid a jistota. Ale každé dítě, když vyroste touží ochutnat život tam venku. Proto pro váš vztah je důležité hodně vnějších podnětů, časté dovolené, pravidelné adrenalinové akce, společnost. Když nebude dodávána jangová energie z vnějšího prostředí, může se stát, že si jeden z partnerů tuto energii „sežene“ někde jinde.

Připravujeme dětský pokoj pro dvě děti. Můžete nám poradit jak na to.

Zde se opravdu velmi hodí znát Vztahový korelát dětí. Vystačíme si s informací, které je energeticky silnější a které slabší. Podle toho potom navrhujeme pokojíček podle metody 5 zvířat. Důležité je, že pokojíček má 3 zóny: spaní, učení a hraní. Nejdříve umístíte postele, ten slabší bude mít tzv. královskou pozici, tedy to nejlepší místo v pokojíčku. Na spaní je všeobecně vhodné dát energie Země nebo Vody. Když budou mít děti palandy, bude na horní palandě dítě slabší, a to proto, aby se jejich energie vyrovnávaly. V dalším kroku umístíte pracovní stůl, budete postupovat stejně. Důležité je, aby dítě vidělo na vchodové dveře a stůl byl v klidných barvách, které podporují koncentraci. Hrací zóna je pak vhodná v energii Dřeva a Ohně.

Uvažuji o rozvodu, ale pořád se ještě nechci smířit, že to je jediná možnost.

Doporučuji si nechat udělat vaše Astrotypy. V prvním kroku pochopíte sebe v druhém kroku manžela. Je možné, že tyto informace vám budou stačit k tomu, abyste přehodnotila důvody rozchodu. Někdy opravdu pochopení a odosobnění je dostatečné. Vztahový korelát vám pomůže si ujasnit, kdo je energeticky silnější a pak s touto informací můžete dále pracovat.

Manžel s dospělým synem vůbec nevychází, můžu pro ně něco udělat.

Velice často se stává, že mají rodiče s dětmi stejné energie. Bohužel stejné se nepřitahuje. U takových jedinců je vhodné, aby se scházeli v širší rodině. Podvědomě se jedná o pocit, kdy tito lidé nechápou proč by vedle sebe měli být. Mají pocit, že jeden druhému „leze do zelí“, protože to, co umím já, on umí taky. Je to podvědomé a moc se s tím nedá dělat. Často se rádi vidí, ale jenom na krátký okamžik.

Chceme se brát, je pro nás nějaký datum nejvhodnější?

Gratuluji😊. Nechte si určitě udělat Vztahový korelát, když o sobě budete vědět, kdo je energeticky silnější již od začátku vztahu, máte možnost si to včas nastavit tak, aby nedocházelo k nerovnováze. Víte sami, že po 30 letech manželství se již těžko nastavují nová pravidla.

A k vaší svatbě. Podíváme se kdo je energeticky slabší a termín svatby budeme hledat v sezóně, která ho podporuje. Možná už jste si vypozorovali, že jsou období v roce, kdy se vám tak nějak samo daří. To není náhoda, ale přírodní zákony. Píšete, že jste narozená v květnu a já vím, že jste ten slabší. Jste narozená v sezóně ohně a podle Teorie pěti prvků víme, že Oheň podporuje Dřevo, sezona Dřeva je od 5.2-5.4., každý rok. V těchto dvou měsících budeme hledat vhodný den, např. den Králíka, který je rodinný typ atd…ke správnému výpočtu bych potřebovala ještě doplňující informace😊