Začal měsíc Vepře – nejnižší energie celého roku

Měsíc Vepře začal 23.10.2022 a bude trvat do 22.11.2022, kdy začne měsíc Myši/Krysy. Každý měsíc vládne určitou konkrétní energií, které je dobré se přizpůsobit a být s ní v souladu. Jenom tak se nevyčerpáváme a nesaháme do svých energetických rezerv.

Energetický konec roku je v měsíci listopadu. Nenechte se mýlit, fyzický konec čínského roku 2022 je správně a bude až  21.1.2023.

Mnoho lidí má z konců obavy a  strach. Je to přirozené, protože konec patří k jinové Vodě a tato forma energie se může kromě jiného projevit i strachem. Ale my, protože využíváme moudrost Feng  Shui, tak víme, že strach můžeme mít jen z toho, co neznáme. Proto se bojíme konců – nevíme, co bude dál. Ale ten kdo těmto přirozeným energiím rozumí, by měl mít příjemný pocit ukončení „starého“, tak abyste se mohli v novém roce věnovat tomu novému.

Nepouštějte se do žádných nových aktivit

Čeká nás mírumilovný rok Vodního Králíka a opravdu se už můžeme těšit na zklidnění. Pokud vám ještě zbývá ve vaší práci či podnikání něco dodělat, pak to v listopadu vše dodělejte, ale nezačínejte nic nového. Důležité je, abyste na své životní cestě mohli v listopadu zažívat pocit klidu. Vládne silná jinová Voda a ta potřebuje klid, zvolnit tempo a snažit se vše zregenerovat.

Měsíc Vepře

Dostáváme se do nejnižších energií letošního roku. Je to měsíc, kterému vládne velmi hluboká Voda a Vepř. Dny se zkracují a noc velmi prodlužuje. Tyto energie jsou totožné s energií noci, kdy máme hlavně spát a regenerovat své energie.

Máme co nejvíce zregenerovat svoje energie, abychom měli dostatek sil pro aktivní start do nového roku 2023. Navíc jsme prožili velmi složitý rok a současná situace ve společnosti nám energie spíše ubírala. O to více bychom se měli o své energie starat a nevyčerpávat se aktivitami pro které opravdu není ten pravý čas.

Važme si bohatství života

Energie bohatství patří podle Feng Shui k tzv. Gua 4. To je energie Dřeva a tu posiluje právě energie Vody, která nám začíná vládnout v listopadu. Je to tedy vhodné období pro to, abychom posílili naše vědomí své bohatosti, svého životního bohatství. Měli bychom si v této době uvědomit, jak dobře se máme, jak bohatý život máme k dispozici.

Bohužel v tomto roce nám mohla energie bohatství dosti slábnout. Je to dáno i různými mimořádnými situacemi kolem nás, které všichni prožíváme. A právě i proto bychom si měli energii bohatství posílit a využít k tomu právě energii Vody v listopadu.

Když mluvíme o bohatství, tak nemusíme nutně mít na mysli peníze. Vnímejme to spíše jako bohatost našeho života. Jeho celkový potenciál. Můžeme si uvědomit, co všechno můžeme, co všechno máme, jaké příležitosti jsou nám k dispozici, jaké štěstí máme, že žijeme apod…

Posilte energie Bohatství, tak jak to má Vepř rád

Posílit energii bohatství můžete také oslavou toho, čeho jste v tomto roce dosáhli. Listopad ukončuje naše letošní aktivní snažení. Máme se co nejvíce uklidnit. A tento klid můžeme využít právě k tomu, že si uvědomíme své bohatství a pořádně to oslavíme. Vepř miluje oslavy.

Můžete tak v listopadu uspořádat nějakou akci, na které zviditelníte své úspěchy, to, čeho se vám podařilo dosáhnout a spojíte to s oslavou svých výsledků. Dejte  světu najevo, že se vám stále daří dobře a čeho jste letos dosáhli. Poděkujte za ty dary a pokud to jen trošku jde, podělte se o ně s ostatními. Vepř, který vládne v listopadu bude rád, že se může dělit a přispět ostatním.

Vztahy přichází do etapy pohody

Energie vašich vztahů by v listopadu měly procházet opravdu fází klidu a pohody. Vyvarujte se všech konfliktů a nepříjemných situací. Naopak, snažte si s partnerem vzájemně vytvořit příjemné chvilky v milém prostředí. Oba byste tak měli cítit, že se máte dobře, že se vám ve vztahu daří a že díky vztahu se máte opravdu dobře oba. Uvědomte si, že díky MY se máte lépe, než každý z vás sám. 

A protože vztah Gua 2 patří k energii jinové Země a ta zase patří k jídlu, bylo by dobré, abyste si společně užívali dobrého jídla. V listopadu vládne Vepř a ten má rád hojnost. Proto i jídlo by mělo být důkazem vaší hojnosti a celkové prosperity vašeho vztahu. Pokud se vám ve vztahu daří, ukažte si to na hojném hodování. Můžete spolu hodovat doma. Připravte si velkou společnou večeři či víkendový oběd, tento měsíc si to opravdu užijete.

Prostor podle Feng shui (FS)

Domov  nejsou jen čtyři stěny, které nám mají dát oporu a pocit bezpečí. Energie domova mají daleko větší sílu a význam. Proto práci s prostorem (domovem) věnujeme v našem učení Feng Shui tolik pozornosti. Lidé mají tendenci energii prostoru podceňovat. Myslí si, že nezáleží na tom, jestli mají nepořádek v předsíni, nebo jestli mají sedačku pod oknem a jestli jejich ložnice má okna do ulice. 

Možná na tom nezáleží jim, ale jejich kvalitu života to rozhodně ovlivní. Moc dobře víme z FS, že prostor (domov) velmi silně ovlivňuje život člověka a jeho kvalitu. Nejen FS zdůrazňuje, že prostor utváří člověka. Je tomu skutečně tak. Pokud chcete změnit kvalitu svého života, musíte změnit i kvalitu svého domova. Hlavním úkolem vašeho domova pro váš kvalitní domov v listopadu je, abyste zde měli opravdu příjemný pocit tepla.

Nejde o to, abyste svůj byt či dům přetápěli, to by v současné době nebyla dobrá rada. Jde o pocit, ne o konkrétní teplotu. Je to příjemný pocit tepla, který se vám rozlije po těle. Tím se pak tento pocit přenese i do vašeho nitra a budete se cítit skutečně dobře. 

Tělo si tak uvědomí, že je na správném místě, že je v bezpečí a že nemusí řešit žádné nástrahy. Bude se tak moci soustředit plně na svoji regeneraci. Je to jako když si v noci jdete lehnout. Pokud máte pocit bezpečí a nic vám nehrozí, můžete v klidu usnout a plně se věnovat posilování své energie na nový den. V listopadu si tak svoji energii posílíte na celý nový rok. A věřte, že jí budete potřebovat hodně. 

Konec roku 

Jsme na konci naší letošní cesty. Jsme v cíli, tak jaký cíl si dávat v listopadu? Když doběhnete do cíle závodu, musí následovat odpočinek a regenerace. A přesně to je váš cíl pro listopad. Rozhodně zvolněte tempo. Vládne nám velmi klidná (až téměř stojatá ) jinová Voda. Ta chce, abychom se pohybovali kupředu, ale opravdu jen zvolna.

Jako když ležíte na hladině klidného jezera a jen velmi jemnými a pomalými tempy plavete. Nejde vám o to být na druhém břehu co nejdříve. Jde o to, že si užíváte ten krásný pocit klidu, vnímáte, jak vaše tělo volně plyne po hladině, jak vás voda krásně nadnáší a vy necítíte žádnou tíhu, žádný proud, který by vás někam unášel. Prostě jen jste v naprostém klidu, v harmonii s klidnou vodou. Tak by měl vypadat váš listopad. Uvolněný, plný krásné pohody a klidu. 

Ale pozor. Klidná voda bývá také velmi hluboká. Pokud bychom neplavali a nesnažili se udržet se nad hladinou, mohla by nás stáhnout pěkně hluboko. Na to nesmíme v listopadu zapomínat. Pokud budete mít pocit, že vás život stahuje dolů, že máte pocity strachů a depresí, je nutné tuto hlubokou Vodu odlehčit Ohněm, který vás vynese zpět na hladinu. V takovém případě nesmíte být sami. Naopak, buďte obklopeni lidmi, které máte rádi. Lidé a společnost vytvářejí příjemnou energii Ohně, která vás bude nadnášet. Také si v listopadu užívejte radosti. Ty má Oheň obzvlášť rád. Kromě odpočinku a regenerace se tedy v listopadu také věnujte společenské a uvolněné zábavě. Měli byste trávit čas ve společnosti, kde se budete dobře bavit a která vám dodá dobrou náladu. Tím se budete bránit proti hloubce Vody.

Pojďte poznávat Feng Shui hlouběji

Jestli vás zajímá Feng shui více do hloubky, tak se přihlašte k odběru mých novinek. Stáhněte si e-book 12 zvířat a nic vám neuteče 😉.