Začal měsíc Tygra – končí zahálka a začíná období aktivity

Měsíc Tygra začíná 21.1. a bude trvat do 18.2.2023. Každý měsíc v roce má své dané silné i slabé stránky. I právě přicházející měsíc Tygra má své typické znaky, které byste měli znát. Čím se tedy v období od 21.1. do 18.2. máte zbývat, abyste si udrželi svou životní rovnováhu? Nenechte se mýlit sněhem, který v přírodě ještě leží. Energie jara tady prostě už jsou i když je nevidíte.

Je to první měsíc, který přináší ostré až agresivní energie jara. Příroda pomalu odhazuje pomalé energie Vody a začíná vypouštět sílu Dřeva, které má za úkol prorazit ke světlu a zahájit procesy letošního roku. Tygr vám dodá sílu, důraz, průraznost i odvahu k tomu, abyste udělali první krok. Dřevo i Tygr patří k jangovým energiím. Ty chtějí aktivitu. Takže končí zahálka a odpočinek. Naopak, začíná období činností a aktivit.

Máte-li nastavený plán na rok 2023, pak se směle pusťte do jeho realizace. Síla Tygra vám pomůže se opravdu dobře odrazit a posunout se hned na začátku o značný kus kupředu. Tygr se musí soustředit na svou kořist, aby ji ulovil. Jinak mu unikne. Stejně tak i vy se musíte soustředit na svůj cíl, proto byl tak důležitý plán. 

Čím jasněji jste si ho stanovili, tím jednodušší bude pro Tygra se na něj vrhnout. Pokud je ale cíl vágní, nejasný, nebude Tygr vědět, kam se vrhnout. Jeho síla tak bude rozmělněná a nemusí se vám podařit správně prorazit cestu kupředu. Čím větší skok se vám hned na začátku podaří, tím jednodušší budou pak následné kroky v realizaci vašeho plánu.  

Kariéra/Práce

Tento měsíc byste měli svoji kariéru a podnikání odstartovat na plný plyn. Zaměřte se na svůj cíl a prostě vyrazte kupředu. Plán na rok 2023 by vám měl cestu usnadnit. Měli jste si naplánovat jednotlivé kroky, jak cíle dosáhnout. Nyní je čas pustit Tygra do realizace prvních kroků. Využijte dravosti Tygra a do své práce se pořádně „zakousněte“. 

Vztahy

Tři měsíce vlády energie Vody způsobily, že energie jsou vyčpělé a téměř nehybné. Je čas to změnit. V měsíci Tygra přicházejí čerstvé energie, které mají vše řádně provětrat a přinést nový život. To se týká i vašich vztahů. Aby se vaše vztahy dobře vyvíjely v roce 2023, bude nutné jim dodat svěží vítr. 

Každopádně je důležité, abyste svůj vztah po dlouhé klidné zimě probudili a vnímali jeho život. Cokoliv váš vztah dokáže oživit, bude dodávat do vašeho vztahu novou potřebnou energii. Čím více šťávy do svého vztahu v tomto měsíci dáte, tím více energie bude váš vztah mít celý rok a můžete z ní pak čerpat i v následujících měsících. Nenechte si proto tyto energie ujít a snažte se je využít co nejvíce. 

Prostor

S Tygrem přicházejí čerstvé energie jara a nové energie celého roku. Mění se energie sezony: zimu střídá jaro. Feng Shui nám jasně říká, že musí být rovnováha mezi energií času a prostoru. Energie času je dána energií ročních období – nyní tedy energií jara. Této energii se tak musí přizpůsobit i váš domov, zázemí, kde trávíte více času. V tomto měsíci by tedy mělo dojít k velké „výměně“ energií u vás doma. 

Vše, co souviselo se zimou musí pryč. Zimní energie Vody se musí nahradit čerstvou energií jarního Dřeva. Jako první krok je důležité pustit čerstvou energii dovnitř. Je tedy nutné otevřít okna a nechat celý prostor pořádně vyvětrat. Za tříměsíční působení Vody se v interiéru mohla vytvořit energie tzv. „mrtvé vody“. Tato energie je velmi nebezpečná a musí se z interiéru dát pryč. Tomu právě pomáhá dostatečné větrání a rozhýbání energie ve všech koutech, kde se „mrtvá voda“ mohla usadit. 

Důležité je také vyměnit záclony a závěsy. Z těžkých materiálů byste měli přejít na lehké a vzdušné. Důležité je, aby do interiéru mohlo vstoupit co nejvíce světla a čerstvého vzduchu. 

Nezapomeňte také na své povlečení. I to mělo v průběhu zimy být spíše zahřívací. Jaro chce ale svěžest a lehkost. Proto je výměna povlečení velmi důležitá. Podobně se mají vyměnit i ubrusy, prostírání a vše, co se týká jídelního stolu. Dekorace musí být jarní. Měli byste postupně kupovat čerstvé jarní květiny a ty dodávat do svého interiéru.

Užijte si měsíc Tygra, který je prvním z jarních měsíců i když to tak zatím nevypadá 😊

Více o tom, jak efektivně využít energie jednotlivých dnů a měsíců se dozvíte v mém Kalendáři energií podle Feng Shui.

Kalendář energií 2023