Začal měsíc Myši – věnujte se svým pocitům

Měsíc Myši nebo-li Krysy začal 22.11. a bude trvat do 20.12., kdy začne měsíc Buvola. Na přelomu listopadu a prosince nám vládne čiperná, vždy aktivní Krysa, která má mimořádný talent pro komunikaci a unikátní intuici. Ve východní filozofii se jedná o měsíc, kterému se říká “prvopočátek”. Ale  zatím o skutečný začátek nejde. Rozhodně byste se neměli v prosinci „vrhat“ do něčeho nového. Na to máte ještě hodně času. 

Aktivní jangová Krysa by vás ale měla již pomalinku začít probouzet z pomalých energií listopadu, kterým vládl Vepř. Krysa je hlavně o vyhledávání, získávání a sbírání informací. Pokud vás něco napadne v souvislosti s příštím rokem 2023, začněte se o to více zajímat. 

Důležitý bude dobrý pocit

Abyste měli nějaký klíč, o jaké informace se máte zajímat, budou to ty, z kterých máte nějaký pozitivní POCIT. Sežeňte si informace, studujte různé materiály, sledujte zprávy, ale vždy mějte na paměti ten pozitivní POCIT. Buďte opatrní, protože Myš je velmi schánčlivá a hrozí, že se zahltíte informacemi, které nebudete umět zpracovat.

Vytvořte si silný pocit, který vás má v roce 2023 vést k cíli

V tomto měsíci se se vše rodí, vše začíná. Jangová energie však zatím nemá žádnou formu. Jang je pocit. Jde o pocity, které máte a které teprve později můžete zformulovat pomocí myšlenek. Ale protože, je to čistý Jang, není zatím doba pro to, abyste věci důkladně promýšleli.

Je ta nejvhodnější doba se zatím věnovat “jen” svým pocitům

Ptejte se sami sebe, jaký má být váš rok 2023? Jak se příští rok chcete cítit v důležitých oblastech života, podle Feng shui? V práci, ve vztahu, v rodině, doma… Pojmenujte si, jaké pocity vám dělají dobře a které naopak špatně.Jaký pocit má převládat? Zodpovězením těchto otázek si ujasníte, kam vás vaše intuice směřuje.

Nepřemýšlejte o konkrétních věcech, co vše chcete příští rok dělat, jak to chcete dělat a čeho chcete dosáhnout. Na to je ještě příliš brzy. Tomu se budete moci věnovat až od 21.12., kdy jangovou Krysu vystřídá ve své vládě jinový Buvol.

Nejlepší způsob, jak se jangovým energiím Krysy věnovat je forma meditace či rozjímání. Potřebujete si co nejvíce ujasnit, jaké jsou ideálními pocity, v kterých chcete příští rok žít. 

Pokud plánování pocitů budete věnovat dostatek času, vytvoříte si opravdu silný zdroj energie, silný Jang. Jang je o aktivitě, která vás pak jednoduše povede k cíli. Bude vás stále nutit k tomu, abyste prožívali ten pocit, který si v tomto období vytvoříte. To je tajemství splněných přání. Musí na prvopočátku být silný pocit. 

Snažte se pokud možno vytvořit jeden silný pocit, ať netříštíte koncentraci na cíl. Musí to být dominantní pocit, který se pak stává hlavní hnací silou, silným motorem pro všechna vaše konání v roce 2023. Čím více si této energie nyní vytvoříte, tím silněji vás povede. O to méně budete muset v roce 2023 vydávat svou vlastní energii.

Více o tom, jak efektivně využít energie jednotlivých dnů a měsíců se dozvíte v mém Kalendáři energií podle Feng Shui.

Kalendář energií 2023