Začal měsíc Králíka / Zajíce – Energie kulminují, začněte jednat

Rozloučili jsme se s měsícem Tygra, který skončil 18.2.2023 a od 19.2.2023 přivítáme měsíc Králíka/Zajíce, význam je stejný. Dochází tedy ke kumulaci energií, které jsou jak roční (rok Vodního Králíka začal 22.1.2023), tak měsíční (měsíc Králíka bude trvat od 19. 2 do 19.3. Využijte znalostí, které o chování Králíka víte a začněte jednat. 

Všechny oblasti jsou důležité, ale kdybyste měli jednu v tomto měsíci upřednostnit, tak je to váš domov. Králík miluje svou “noru” a je unikátním designerem. V tento měsíc máte absolutní podporu k vytvoření interiéru “snů”. 

Prostor 

S jarem přichází energie Jangu a také energie Dřeva. Jaro střídá energii Vody, která vládla v zimní sezoně. Energie Dřeva na jaře přináší zlom, kdy energie začne prudce a razantně stoupat. A tomu je třeba přizpůsobit energie vašeho domova.

Vždy je vhodné, abychom do svého domova v dané sezóně vkládali energie z exteriéru. Jakmile dojde k pučení prvních větviček, k růstu prvních jarních květin atd., měli bychom je mít i v našem interiéru. Tento soulad energií je velmi důležitý i pro nás samotné.

K jaru patří zelená barva. Proto ji co nejvíce přidávejte do svého interiéru. Celý domov posilte vším, z čeho budete cítit čerstvost a novost. Snažte se probudit svůj domov a připravte ho na příchod nových čerstvých energií jara, které budou dále sílit. Ze všeho by měla být cítit radost z nového, z nového růstu, z nových lidí…

Teď je ten správný měsíc pro nové kontakty

Únoru/březnu vládne přátelský Králík, jeho příjemné, nekonfliktní energie co nejvíce využijte. Stejně tak jako Králík rád vychází ze své nory a „kamarádí se“ s ostatními venku, i vy vyjděte ven se svými plány a aktivitami, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí ve vašem okolí. 

Proč je to tak důležité? Králík má totiž unikátní vlastnost a tou je tzv. „networking“. Dokáže navazovat vzájemně výhodné vztahy a tím posilovat energie různých činností. V tomto měsíci jděte ven a navazujte co nejvíce kontaktů s těmi, kteří vám mohou pomoci na vaší cestě k cíli. 

Je ideální čas rozvíjet vaše podnikání

I když se to možná na první pohled nezdá, energie podnikání jsou stejně přirozené, jako vše v přírodě. Ekonomické vědy patří k tzv. přírodním vědám. Každá firma je živý organismus. Vždyť firmu tvoří lidé a ti dohromady vytvářejí velmi živý a přirozený organismus, který podléhá přírodním zákonům stejně, jako vše ostatní v přírodě.

Přírodní cykly nám v únoru/ březnu přinášejí energie rozvoje. Vládne Králík, který dokáže zprostředkovat hodně kontaktů, které mohou přinášet další a další příležitosti. Vaším úkolem v podnikání by tak mělo v únoru/ březnu být to, že se začnete rozhlížet po vhodné spolupráci s různými partnery. 

Hledejte, kdo a jak vám může pomoci naplnit vaši letošní byznys strategii. Hledejte nové dodavatele, nové partnery a nové klienty. Čím více energie spolupráce využijete ve svém podnikání, tím méně své vlastní energie budete muset využít.

Králík / Zajíc posiluje vztahy 

První dva měsíce roku 2023 byly pod vládou velmi silných individuálních energií. V lednu vládl Buvol a v únoru Tygr. Jsou to velmi silná zvířata, která mají tendenci prosazovat svoje já, a to často i bez ohledu na ostatní kolem sebe. 

V únoru/ březnu však začíná vládnout mírnější energie Králíka. Tyto energie jsou více přátelské a nejsou již tak zaměřené jen na své vlastní JÁ. Toho můžete využít k tomu, abyste posílili příjemnou energii ve vašem vztahu. Králík má rád přátelské prostředí, vyhýbá se konfrontaci a preferuje spolupráci před konkurencí. 

Není to čas půtek, ale vzájemného soužití. Králík dokáže do vztahu vložit jemnost a starostlivost o toho druhého. Navíc Králík má rád svoji noru a rodinu jako takovou. 

Králík pečlivě chrání svůj domov. 

Plánujte radostnou budoucnost

Z pohledu Feng Shui víme, že energie jara jsou velmi důležité pro zabezpečení budoucí hojnosti. Pokud se vám v únoru/ březnu podaří dobře „zasít“, může být vaše sklizeň opravdu bohatá. Proto se  musíte starat také o svoji budoucnost. 

Nesejete pro to, abyste seli, ale pro to, abyste sklidili. A úroda má být bohatá. A stejně tak má být bohatý váš život. Bohatství tak velmi silně závisí na tom, jak se vám podaří využít energie Králíka. Králík rozhodně nepřináší žádné konfliktní a nepříjemné energie. Naopak. Je to energie velmi příjemná, přátelská a radostná. A stejně tak by měla vypadat i vaše budoucnost.

Více o tom, jak efektivně využít energie jednotlivých dnů a měsíců se dozvíte v mém Kalendáři energií podle Feng Shui.