Za jedničky ve škole si vaše dítě chleba nekoupí

…když však budete vědět o jeho talentech a rozvinete je, tak to bude více, než jen chleba. 😊

Možná si ještě pamatujete hodnou paní učitelku v první třídě, a to, jak jste se do školy těšili. Ten krásný pocit, jak nám někdo rozuměl a chválil nás za naše výsledky.

Nebylo to nic jiného, než že se vaše energie potkaly a paní učitelka velmi přirozeně začala rozvíjet Vaše talenty. Měli jste štěstí, nebyli jste dyslektici, dysgrafici ani hyperaktivní. Pro ostatní děti jste však byli pecka, která jenom sedí v koutě a moc se s ostatními nedruží. I přesto se však o přestávce rozdělíte o svačinu a co řeknete to platí.

V naší řeči jste byli dítě jinové, s energii podzimu nebo zimy a chováním Vepře nebo Buvola, tedy klidné, rozvážné a kdykoliv ochotné pomoci.

A nebo naopak. byli jste dítě, které neustále paní učitelka napomínala, někdy vás až šikanovala a do života jste odcházeli zmatení, kde je chyba. Nemohli jste si však pomoci. Byli jste živí, aktivní se spoustou nápadů, jak věci změnit nebo alespoň vylepšit.

Byli jste smutní z toho, že jste si sice diktát třikrát překontrolovali a přece žádná čárka nechyběla…, ale chyběla a ještě jste vyměnili „ i nebo y“. Měli jste zmatek, že jste hloupí, neinteligentní, zklamete rodiče. Dnes je to zjemnělé na pojmy dyslektik, dysgrafik, ale stejně je to pořád nějaká „závada“.

V naší řeči jste totiž byli dítě jangové, s hodně aktivními energiemi jara a léta a k tomu s chováním Koně nebo Draka, ani jeden nevidí detaily a jsou velmi, velmi akční.

Právě jsem vám popsala rozdíl mezi jinovým a jangovým dítětem.

Dále jsem vám vysvětlila rozdíl mezi energiemi jara a podzimu. Ale to asi není třeba, že?

Dále jsem uvedla ukázku chování dětí, které v naší metodě přirovnáváme k chování zvířat.

Čím dříve začnete, tím lépe

Sice se říká, že nikdy není pozdě, ale vy už jste tady nějaký čas, někdo delší někdo kratší, ale už nejste děti, a proto na vašem dětství už nic nezměníme. Ale ten zmatek, který dětství provázel přece nikomu nepřejete a už vůbec ne vašim dětem.

Jmenuji Radka Prokůpková, jsem lektorkou Metody Astrotyp, která mi přinesla obrovskou úlevu v životě, přestože přišla až v 52 letech. Pochopila jsem svého dysgrafika a svou hyperaktivitu. Objevila jsem metodu, která mi dala odpovědi na celoživotní otázky. Tohle mi doma ani ve škole neřekli.

Nepřeji, žádnému dítěti a hlavně mladým „jangovým ženám“ stejnou zkušenost jako jsem měla já. Nechováš se jako holčička, nebaví tě vařit, nebaví tě moc malé děti, jsi nespolehlivá, jsi moc hlučná, nepíšeš háčky a čárky, kritika, kritika, kritika…Nechápala jsem, co dělám špatně, vůbec jsem nezapadala do žádné škatulky.

A proto se dnes snažím pomoci rodičům s pochopením jejich dětí a věřím, že do jejich životů díky této metodě přijde mnoho TOLERANCE A POCHOPENÍ. Upřímně bych přála všem rodičům, aby svým dětem rozuměli, mluvili jejich řečí a pomohli jim k tomu, aby si našly svoji cestu, která je pro ně ta správná. A to je cesta rozvíjení jejich potenciálu.

Je to cesta, kdy budou dělat to, na co energie mají a nebudou se trápit u něčeho co je jenom vyčerpává. Není to tedy cesta rodiče, ale dítěte. A to vyžaduje velký respekt k tomu, že každý je jiný. Velkou úlevu přináší pochopení, proč to tak je. A hlavně, nikdy není pozdě, ani v dospělosti.

Poznejte Feng Shui

Věřím, že se mi podaří co nejvíce tuto metodu předat těm, kteří nemají možnost věnovat 15 let studiu Feng shui (nauka o harmonii prostoru) a z toho 7 let Metodě Astrotyp, která je součástí učení Feng shui. Ale nemohla jsem si pomoct, natolik jsem viděla tu cestu pro mnoho dětí a rodičů, že jsem tomu věnovala veškerý čas, energii i peníze, kterých nebudu nikdy litovat.

Vy už tak složitý proces absolvovat nemusíte, přednášky i kurzy jsem připravila tak, aby byly dobře srozumitelné a jednoduché.

Přijďte na přednášku zdarma „Chcete porozumět vašemu dítěti?“ a odnesete si velmi cenné informace o chování vašeho dítěte, o jeho potenciálu, který byste měli rozvíjet. Dozvíte se i jaké jsou jeho slabé stránky a jaké činnosti ho budou vyčerpávat.