Nejčastější důvod k rozchodu

V našem článku Krásný příběh o jinu a jangu v manželství jsme se již dotkli vztahu muže a ženy z pohledy Jinu a Jangu. Podíváme se na ještě propracovanější způsob, jak můžeme analyzovat naše vztahy a na to, jak pochopit principy a podstatu nedorozumění.

Víte, že v loňském roce 54 470 párů uzavřelo manželství, ale rozvodů bylo 24 122. Přitom by to tak vůbec nemuselo být, kdyby rozvedení znali přírodní zákony, které vztahy přímo ovlivňují.

Znát co je pro nás důležité je povinnost

Nejčastější důvod rozchodu je, když váš partner nechápe a nerespektuje, co je pro vás důležité. Ale jak to má vědět, když to nevíte ani vy. Pravděpodobně vnímáte své emoce, ale rozumíte jim? Cítíte, že něco je vám příjemné a něco vám opravdu hodně vadí, ale co s tím.

Bohužel popsat emoce je velmi složitá věc. Z pohledu čínské kosmologie je to opět jin a jang, jang je emoce a jin je slovo. Dovolím si tvrdit, že popsat své emoce umí málokdo. 

Podvědomí s námi komunikuje skrz emoce

A to je kámen úrazu, protože emoce je specifický druh komunikace. Podvědomí nám neumí říct např., potřebuješ kolem sebe jednoduchý prostor, v kterém ti bude dobře. Emoce se totiž projeví až teprve, když přijdeme do prostoru, který je samá „serepetička“ a my cítíme, jak nám to nedělá dobře.

Když nebudeme znát své energie, které přímo souvisí s našimi emocemi a našim chováním, tak nepochopíme důvod, proč reagujeme určitým způsobem. 

Dobrá zpráva je, že existují nástroje, které nám s tím pomůžou

Metoda vychází z čínské kosmologie a dokáže nám dát konkrétní odpověď. Například k výše zmiňované emoci, která vychází z prostoru. Jedná se o jangový typ člověka a ten se necítí dobře v prostoru plném detailu, vytváří mu to v hlavě chaos a cítí se zmatený. Emoci vnímá velmi dobře, ale vysvětlit to svému okolí již nedokáže.

Jak to má popsat manželce, která miluje drobnůstky a má krásně, měkce a něžně zabydlený interiér? Jangový člověk dobře ví, že je mu to nepříjemné a že v takovém prostředí nedokáže mít „tah na branku“. Pro něho je DŮLEŽITÉ, aby byl prostor jednoduchý. Důsledkem poté je, že se doma necítí dobře a raději odchází např. do restaurace. To jsme si uvedli příklad v prostoru, ale ono to tak funguje i ve vztazích.

Např. žena která vstoupila po padesátce do další životní etapy, děti odešly z domova a ona cítí prázdno, které potřebuje něčím zaplnit. Je zmatená a začne obviňovat partnera, který ale zcela upřímně za ní tuto situaci vyřešit nemůže a ani by neměl.

Říká se, že máte věřit svým pocitům, opět potřebuje umět popsat své emoce. Nejčastěji začneme tím, že začneme hledat co v našem vztahu není v pořádku. Ale víte, co to přesně je? Umíte popsat co vám opravdu vadí? Jestli začínáte vyjmenovávat co vše váš partner dělá špatně, tak jste to vzali za špatný konec. Začít musíte u sebe. Je to první a nejdůležitější krok k harmonickému vztahu.

Znalostí našich potřeb usnadníme partnerovi chování k nám

Budete-li znát své potřeby, které jste zatím vyjadřovali velmi nesrozumitelně skrz vaše emoce, jste na nejlepší cestě váš vztah zvládnout.

Jakmile pochopíte své potřeby, pochopíte, co vám dělá radost, pochopíte, proč vám něco nejde, stáváte se svobodnou bytostí.

Když pochopíte, že na něco nemáte energie, že vás to velmi vyčerpává a že v důsledku toho můžete i onemocnět, přestanete to dělat. Začnete být k partnerovi upřímní a srozumitelní, nebudu to dělat protože…

Své chování můžete změnit, když budete znát své přirozené energie a přizpůsobíte jim svůj životní styl. Svoboda pro vás spočívá v tom, že budete umět vysvětlit proč něco např. nutně potřebujete.

Budete umět své emoce pojmenovat a dát je do souvislostí. Pro vašeho partnera z toho plyne obrovská úleva, protože slova chápe, emoce ne. 

Uspořádejte své emoce do slov s využitím metody Astrotyp

První krok je, že uspořádáte své emoce do slov, do pojmů, zda jste aktivní nebo pasivní. To je to první, co se o sobě dozvíte. Zda životní situace vyhodnocujete intuitivně, tedy rychle a aktivně. Nebo potřebujete delší čas na promyšlení a velmi vám ubližuje, když vás někdo nutí do rychlých reakcí.

V dalším kroku si ujasníte své největších talenty, které mohou být zaměřeny na kreativní, vůdcovské, detailní, analytické činnosti. Objevení, že jsou obory, v kterých máte předpoklady vynikat je inspirativní. Mnozí z vás to intuitivně vědí, ale neumí to ve svém životě využít.

A v posledním třetím kroku objevíte svá zvířata, která vám hodně otevřou oči v tom, co máte rádi a proč. Chování zvířat je pak třešničkou na dortu, která vám vaši analýzu doladí do všech souvislostí.

Jste-li ti, kdo dříve, než udělají nějaký radikální krok nabídnou partnerovi „návod“ jak na vás, tak pro vás mám přednášku zdarma “Pochopte kdo jste”, ve které vám vysvětlím základní principy pochopení lidské osobnosti a jejich vzájemný harmonický vztah.