Jste maminkou jinového chlapečka?

Zaujal vás výraz jinový chlapeček? Co to však znamená? V čínské kosmologii je to dítě, které přišlo na svět s převahou klidných, pasivních, tedy jinových energii.

Dopis tetičky, která měla obavu o sexuální orientaci

Psala mi teta s žádostí o vypracování Astrotypu pro svého milovaného synovce. Nepsala maminka, ta neměla odvahu se takto přímo zeptat a chápu, že měla hrůzu z odpovědi. I v podtextu tety byla obrovská obava. Jak mi řekla, chlapeček je úžasný, všichni ho milují, ale…jsou mu 3 roky a jeho projevy a chování jsou velmi „holčičkovské“. Rodina se trápí, že jestli je to tak, jak si myslí, tak to bude život „nestandardní“. 

Jsem moc ráda, že tyto obavy mohu zavčasu vyvrátit a rodině vysvětlit, že jejich obavy jsou neopodstatněné. Sexuální orientace se projevuje až kolem puberty, a proto nejsou tyto úvahy zatím opodstatněné.

Každý lidský příběh začíná narozením dítěte, jsme šťastní a chceme udělat to nejlepší co je v našich silách. Chceme našemu milovanému potomkovi dopřát to nejlepší, co je v našich silách. Rodiče jsou plní ideálů, poskytují dětem tu nejlepší kvalitu jídla, kvalitní nábytek do pokojíčků, hračky, které rozvíjí jejich potenciál. A najednou přijdou pochyby, chování a projevy dítěte nespadají do žádné škatulky, kterou zatím znali ze svého života.

Rodiče vyrostli v nějakých podmínkách, dostali do vínku nějaké energie, kterým jakž takž rozumí, ale jejich dítě je jiné. Neví, jak ho správně vést, zjistí, že něco není v pořádku. Nebojte, vše je v pořádku, jenom vám v porodnici zapomněli přibalit „návod“. 

Uklidněte se a začněte pozorovat přírodní zákony

Dovolte mi, abych vás uklidnila a nabídla změnu úhlu pohledu, která má základy v čínské kosmologii. Všichni jsme schopni respektovat, že vše kolem nás, včetně přírody je založeno na principu přírodních zákonů. Připusťme tedy, že je to tak i v případě každé lidské bytosti. Každý jedinec je vybaven schopností adaptability, a ne jinak tomu bylo i u vašeho dítěte.

V den, kdy se jinový chlapeček narodil, vládly energie, na které se dítě při prvním nádechu adaptovalo. Jsou proto pro něho přirozené (dostalo je při narození, proto přirozené), přijalo je za své a celoživotně mu v nich bude dobře. 

A jaké to byly energie, které vládly v den narození dítěte?

V čínské kosmologii začaly tyto energie sledovat a zapisovat. Učení je až 6 tis let staré a začali z těchto informací zpracovávat statistiky, které nám dnes slouží v mnoha odvětvích. Ať už je to Tradiční čínská medicína, shiatsu, Feng shui nebo právě zmiňovaná metoda Astrotyp.

V den narození člověka vládly různé přírodní cykly, cyklus roku, cyklus sezóny, cyklus měsíce, cyklus dne. Všechny tyto cykly nám pak slouží k sofistikované analýze člověka.

Zkoumáme, jaké energie byly v den narození, rok, sezónu, měsíci a dvouhodině narození.

Z těchto údajů pak dokážeme vypočítat, jaké energie budou daného jedince ovlivňovat a celoživotně provázet. Dokážeme vypočítat potenciál, s kterým bude disponovat. Umíme určit na co bude mít dítě talent a v čem bude nejšikovnější. Také víme, jak se bude chovat, jaké budou jeho silné a slabé stránky.

Vrátím se tedy k jinovému chlapečkovi. Kdybychom měli narození dítěte zasadit do přírodních zákonů, vypadalo by to zjednodušeně takto. Jsou energie jarní a letní, tedy aktivní, jangové. Na druhé straně jsou pak energie podzimní a zimní, tedy jinové. 

Jaké přírodní zákony ovlivňují chování dítěte?

Jinový chlapeček se pravděpodobně narodil v ročním cyklu klidných energii, podzim nebo zima. Dalším předpokladem je, že se nenarodil během denních hodin, ty jsou také jangové. Jeho narození bylo spíše pozdní večer nebo úplně noc, kdy už jsou energie také jinové klidné.

Jenom na dokreslení, ještě pracujeme s roky narození, které jsou opět jinové nebo jangové. Na doplnění „holčičího chování“ budou v Astrotypu zvířata Ovce nebo Kohout, která jsou mimořádně měkká a extrémně citlivá. Kohout má ještě vynikající vkus a má úžasný cit pro barvy a ladění doplňků. Velmi často bývají tito lidé módní návrháři.

A jako poslední si můžeme uvést, že jinoví lidé nevyužívají tolik intuice. Ta je typická pro jangové typy. Dělají rychlá a okamžitá rozhodnutí. Naopak jinoví lidé jsou velmi přemýšliví a jejich rozhodnutí jim opravdu trvá dlouho. Pro rodiče je to zásadní informace, že se musí obrnit trpělivostí.

Proto tetičce, která poslala dotaz s obavou, mohu zodpovědně říci, že se nemusí žádné odchylky obávat. Odpověď je ukrytá ve vrozených energiích a jak jsem již zmínila v nadpisu, jedná se o jinového chlapečka.

Chcete pochopit chování vašich dětí?

Pro všechny rodiče, kteří tápou a nemohou se dobře zorientovat v chování svých dětí jsem připravila přednášku zdarma „Chcete porozumět vašemu dítěti?“, která vám metodu Astrotyp představí na konkrétních příkladech. Pracujeme s tabulkou a výpočty konkrétního dítěte.