Jste maminkou jangové holčičky?

Zaujal vás výraz jangová holčička? Co to znamená? V čínské kosmologii je to holčička, která přišla na svět s převahou aktivních, tedy jangových energií.

Asi jste se setkala s pojmy jin a jang a jejich symbolem Monáda. Jeden bez druhého nemohou být, a přitom jsou zcela každý jiný, tedy v dualitě. Velmi zjednodušeně můžeme říci, že jangovou energii má muž a jinovou energii má žena. A protože náš svět je duální můžeme i ženu dále rozdělit na jinovou a jangovou. Stejně tak rozdělíme muže, ale to si necháme do článku Jste maminkou jinového chlapečka?

Jinová a jangová žena

Pojďme si vysvětlíme, jak velmi rozdílné tyto ženy jsou. Bohužel nám současná společnost předkládá model ženy, která je, jak dokonalou matkou a pečovatelkou tak úspěšnou manažerkou, která se umí postarat finančně o rodinu.

Dvě ženy v jednom

Teď vám řeknu naprosto zásadní informaci. To, co nám média a tato společnost předkládá jsou ALE dvě ženy v jednom.  Mezi těmito dvěma ženami jsou zásadní charakterové rozdíly, které se promítají právě v jejich exteriéru, chování, prioritách a nitru.

Pro každou ženu je velmi důležité si ujasnit do kterého typu patří. A povinností pak je podle svého typu žít. Proto je tak důležité, aby maminky malých holčiček znaly odpověď na to, zda je dítě jinové nebo jangové. Podle toho se pak harmonizuje chování, interiér malé slečny, vybírají zájmové kroužky a v budoucnu také povolání.

Jinové holčičky to mají jednodušší

Jinové holčičky jsou milované pro svoji „správnost“. Žijí podle vzorce, když se budu chovat správně budu milovaná. Proto se i v dospělém životě chovají správně, i když se jim chce se vším praštit. Jinové ženy sice milují péči o ostatní, ale samy sebe si často neváží. Připadají si jako hadr na holi, cítí svou přirozenou roli pečovatelky jako nedostatečnou. Srovnávají se s těmi jangovými a říkají si, já nejsem nic, umím jen vařit a žehlit.

Dětství jangové holčičky je těžké

Je pro ni zásadní mít ve svém okolí maminku, babičku, která ji pochopí. Porozumí její jangovosti a pomůže jí její neskutečné talenty a dary rozvinout. Objevovat je nemusí, ty z ní každý den tryskají neuvěřitelnou silou, kterou zatím neumí korigovat. Je to pro ni nesmírně těžké, protože tu energii ji nadělila příroda a ona ví, že z ní musí ven, jinak bude chřadnout a může i onemocnět z neaktivity. Zastavení a zabrzdění je její největší trauma. Život bez výkonu a výsledků jí nedává smysl. Jangové ženy trpí obrovskými pocity viny, protože se vnímají jako špatné matky, špatné manželky, často se srovnávají s maminkou nebo tchýni. 

Maminka jangové holčičky

Nejčastěji hledají naši pomoc maminky jangových holčiček. Maminka s velkým „M“ je vždy jinová žena a je pro ni naprosto nepochopitelné, že přestože svoji holčičku miluje, nedokáže vůbec pochopit její chování. Bohužel se o to intenzivněji snaží ji přivést na tu správnou „holčičkovskou cestu“. 

Dokud maminka nepochopí, že její dcera má jinou cestu, bude chodit po poradnách a hledat odpovědi, tam kde nejsou. Maminka se bude trápit, a ještě více její dcera, která své energie nedokáže potlačit. A jsme v začarovaném kruhu, z kterého nevede cesta. Buď se mamince podaří holčičku „usměrnit“ nebo se holčička vzepře a bude se snažit co nejdříve opustit domov. Ani jedna cesta nevede k prožití plnohodnotného a naplněného života. 

První varianta

Holčička pochopí, co po ní maminka chce a bude se snažit co jí síly stačí se mamince zavděčit. Nebude hlučná, protože to se nesluší a holčičky na sebe neupozorňují. A přitom přirozeným projevem jangových holčiček je být středem pozornosti. Je to prostě tak, že v sobě mají hodně „mužské“, tedy jangové energie.

Vůbec to ale neznamená, že jsou v podstatě kluci. To v žádném případě. Jejich talentem a darem je inspirovat slabší holčičky, které se za sebe neumí postavit. Ať se vám to líbí nebo ne, je to holčička, která má určité vůdčí energie.

Když tohle vše v jangové holčičce potlačíte, přestane věřit svým schopnostem, přijme, že to jsou vlastnosti špatné a neakceptovatelné. Bohužel podařilo se ji „převychovat“, ale nebude sama sebou, ztratí sebevědomí a neprožije plnohodnotný a naplněný život.

Druhá varianta

Holčička je natolik silná osobnost, že si své prosadí a bude své energie využívat tak jak je cítí. Bohužel ani tato cesta nevede k naplněnému životu. Dítě si začne dělat co chce, protože rodič vůbec neví, jak ji má vychovávat.

Holčička nemá nastavena žádná pravidla, nemá vedení, protože maminka je slabá. Dítě cítí, že je opuštěné, protože nemá podporu rodiny a podvědomě dobře vnímá, že se tím maminka trápí. Co je ještě horší, cítí se nemilovaná.  

Stačí, aby maminka pochopila, že má doma jangovou holčičku

Maminka s velkým „M“ potřebuje přijmout, že její holčička je jiná a že její životní poslání nebude splňovat tradiční kritéria pro ženy. Dcera se sice naučí vařit, ale nebude to její hobby. Ona totiž potřebuje za sebou vidět výsledky práce. Bude mít určitě děti, ale bude to spíše jejich kamarádka než tradiční matka.

Maminka musí pochopit a začít podporovat, že její dcera jednou bude úspěšná manažerka, módní návrhářka, advokátka, která ochraňuje slabší, prezidentka… Prostě to, že jednou v životě za ní bude něco vidět, jinak nebude spokojená. 

Jak změnit své chování

Asi před 20 lety byl odtajněn jeden z nejefektivnějších a nejpropracovanějších nástrojů analýzy lidské osobnosti tzv. Astrotyp. Poskytuje základní informace o jangových a jinových typech. Dále pracuje s konkrétním potenciálem a talentem, který je pak vhodné u dítěte rozvíjet.

Metoda Astrotyp využívá také čínská zvířata, které dokreslují chování dítěte. Když znáte silné a slabé stránky vašeho dítěte, můžete přizpůsobit své chování s ohledem na potřeby dětské dušičky. Jakmile své dítě pochopíte, naprosto přirozeně změníte své chování v RESPEKT a TOLERANCI.

Poslechněte si mou přednášku zdarma „Chcete porozumět vašemu dítěti?“ a ujasněte si v čem vaše dítě vyniká, jaký bude jeho intelekt, jak se bude ve škole učit, na co má talent a co naopak jeho silnou stránkou není.