Jak vybrat studijní obor podle Feng Shui

Chápu, že výběr správného studijního oboru může být pro teeneagera i rodiče náročným úkolem. Dovolte, abych vám pomohla s tímto rozhodnutím a ukázala vám, jak se můžete na řešení této otázky podívat z jiného úhlu.

Vybrat vhodný studijní obor je důležité rozhodnutí, které může ovlivnit budoucí kariéru a celý život teeneagera. Existují všeobecné návody, které analyzují zájmy a záliby, ty jsou samozřejmě správné. Ale někdy z nich nedokážeme vyčíst to, co opravdu potřebujeme.

Proto vám nabízím, jiné sofistikovanější řešení, které se opírá o přírodní zákony. Vy je všichni znáte, ale zatím je neumíte využívat. K jejich osvojení a pochopení slouží metoda, která se ve východní filozofii nazývá Astrotyp. Je to propracovaná analýza osobnosti, která čerpá ze statistik až 3 tis let starých. Z těch umíme vypočítat, jaké talenty a potenciál dítě má. Co je vhodné rozvíjet a na co naopak talent chybí.

Na co nám analýza odpoví

Nejdříve se podíváme na to jakým způsobem se jedinec rozhoduje v životních situacích. To nám pomůže vyhodnoti jaké pracovní prostředí mu bude vyhovovat. Někdo potřebuje dlouhou dobu na rozmyšlenou a proto pro něho není vhodný obor, kde se bude muset rychle a operativně rozhodovat. Obráceně to bude u jedince, který hodně využívá intuici a rozhoduje se téměř okamžitě. Ten by byl velmi nešťastný u nějakých hlubkových analýz, na které energie nemá.

Dále se díváme na konkrétní talenty, které rozdělíme do 5 základních typů. Využijeme z Feng shui metodu tzv. Teorii pěti prvků, která popisuje přírodní zákony a přirozené cykly. Hledáme, kde by se jedinec cítil dobře. Zde můžeme hodně čerpat z předmětů, které děti ve škole baví. 

  1. Jaro – to jsou tzv. Kreativci a hodně umělecky založení, budoucí povolání musí být hodně uvolněné, žádná pracovní doba od – do, to ničí jejich kreativitu a unikátní nápady. Ve firmách se hodí do období procesu vzniku.
  2. Léto – to jsou tzv. Vůdci a vášniví obchodníci, ti mají talenty, které spočívají v aktivní přístupu, jsou výborní v marketingu, prezentacích a nebo reklamě. 
  3. Babí léto – to jsou tzv. Konsolidátoři ( stabilizují), jsou to lidé, kteří umí nastavit ve firmě systémy, zasazují vše do reálných podmínek. Jsou klidní, rozvážní a neradi riskují.
  4. Podzim – to jsou tzv. Detailisté, jsou to precizní lidé, kteří vynikají v činnostech, které vyžadují koncentraci a pečlivost, jsou výborní kontroloři.
  5. Zima – to jsou tzv. Analytici, jsou to lidé, kteří umí jít do hloubi problému a unikátně analyzovat informace. Jsou v celém procesu až na konci. Připravují výstupy a podklady pro manažerská rozhodnutí.

A  nakonec se podíváme na typické chování podle čínských zvířat. Díky tomu se nám filtr zúží do konkrétních studijních nebo učebních oborů.

Takovým rozborem jsme schopni teeneagera nasměrovat tam, kde bude moci rozvinout své silné stránky a využít svůj veškerý potenciál.Často se stává, že najdeme talenty, které se zatím vůbec neprojevovaly. Ale ten talent tam je, a je dobré o něm vědět. A když pak vytvoříme vhodné podmínky pro jeho rozvoj mohou se dít i “malé zázraky”.

Důležité je, aby vaše děti udělaly rozhodnutí, které je pro vás správné, a aby se cítily šťastné a motivované pokračovat v daném oboru.

Objednejte se na konzultaci

V rámci mých služeb nabízím i konzultaci “Jak vybrat vhodný studiní obor pro teenegera”, kde vám ráda pomůžu vašemu teenegerovi vybrat správný studijní obor na základě analýzy jeho osobnosti.