Feng Shui 2023 – Rok Vodního Zajíce/Králíka

Dne 22.1.2023 jsme podle čínské kosmologie vstoupili do nového roku Vodního Králíka. A jaký tento rok bude? Po roce Vodního Tygra nás po hektickém a energetickém roce čeká klidnější čas ke zhodnocení našich životních cílů. Příchod roku Vodního Zajíce je předzvěstí jemnosti a vyrovnanosti. Je to střízlivý, a tak trochu poklidný rok, kdy si můžeme konečně odpočinout. O všem v klidu přemýšlet a přijímat bez obav výzvy, které život přinese.

Rok Vodního Zajíce, přináší téměř vše dobré a pozitivní. Ve srovnání s uplynulým rokem 2022 je rok Vodního Zajíce mnohem optimističtějším. 

Charakteristickými rysy Zajíce jsou kreativita, přizpůsobivost, proměnlivost, přátelství, oblíbenost, silná emoční inteligence a harmonie. Králík je klidný, milý a hodný. V čínské kultuře je Zajíc považován za nejšťastnější z dvanácti zvířat zvěrokruhu. Ti, kdo se narodili v roce Zajíce, jsou příjemní a harmoničtí. Mají tendenci se za každou cenu vyhýbat hádkám a rvačkám. Spory nemají rádi. 

Rok 2023 bude velmi poklidným rokem. Po náročném roce Vodního Tygra jej všichni vítají s otevřenou náručí. Potřebujeme se konečně zklidnit a stáhnout na nějaké tiché a klidné místo, abychom zahojily rány a dali se dohromady po tom všem, co jsme si v předchozím roce museli vytrpět. 

Rok Vodního Zajíce je časem, kdy bychom se měli držet své „nory“, tedy domova, který je pro Králíka více než důležitý. Máme přemýšlet o budoucnosti a plnit si své sny. Třeba i ty, které jsme ještě nedávno považovali za nereálné. Letos se totiž budou plnit! 

Kariéra a práce podle Feng Shui v roce 2023

Rok Vodního Zajíce, je úzce spjatý s vyjednáváním, obezřetností, krásou, kreativitou i finanční odpovědnosti. Zajíc je známý jako bezproblémový řečník. Tudíž veškeré pracovní obory, které vyžadují dobrou komunikaci (psaní, terapie, výuka, přednášení…) na tom budou v tomto roce nejlépe a lidé, kteří zde pracují se mohou v roce 2023 velmi rychle rozvíjet a posouvat kupředu. 

Zajíc je znamením, které excelentně vyniká rovněž v oblasti literatury, umění, architektury, v hudbě a vůbec ve všech uměleckých odvětvích. Rovněž je Zajíc ideálním znamením pro všechna povolání, která vyžadují intenzivní pozornost a soustředění. Je to ideální rok pro vylepšování našich domovů a pro ty, kteří pracují s interiérovým designem jsou letos dveře otevřené.

Peníze podle Feng Shui v roce 2023

Zajíc je známý tím, že se skvěle stará o peníze, umí je vydělat, přináší do života bohatství a prosperitu. Díky tomu můžete v tomto roce poměrně snadno vydělat hodně peněz, aniž by vás to stálo nějaké větší úsilí. Bude však třeba soustředění a odhodlání, že si peníze opravdu vydělat chcete. Do cesty vám pak přijdou možnosti, jak toho docílit.

Společnost a politika v roce 2023

Rok Vodního Zajíce je rokem diplomacie, udobřování a ukončení bojů i nepokojů. Rok Zajíce bude rokem posunů v legislativě a velkých legislativních změn. A to směrem ke spravedlnosti. Vláda i úřady se mohou dostat zpět do rovnováhy.

V roce 2023 by měla být na prvním místě touha dát věci do pořádku. Ve všech oblastech nebude důležitá kvantita, ale kvalita. 

Zajíc má raději klid a pozitivní, přátelská řešení. Tak toho využijme a snažme se všichni jít touto cestou. Jen tato cesta nám totiž dodá energii a sílu na budování budoucí prosperity. Ta druhá cesta nás velmi vyčerpá a všichni na ni budeme tratit.

Přeji úspěšný start do nového čínského roku 2023.Více o tom, jak efektivně využít energie jednotlivých dnů a měsíců se dozvíte v mém Kalendáři energií podle Feng Shui.

Jak pracovat s kalendářem energii v praxi